O mnie

Cześć!
Nazywam się Radosław Anuszewski.
Entuzjasta ReactJS, jego ekosystemu i nowości języka JavaScript, który lubi dzielić się ciekawymi znaleziskami na blogu.
Po pracy widz meczów siatkówki. Fan gal sportów walki, rekreacyjnie trenujący.

Rozpoczynałem karierę programistyczną w 2014 pracując przy aplikacjach desktopowych w języku Python i bibliotece PyQT.

W 2016 przeszedłem na frontend, działając w AngularJS, którego wspominam dość miło.

W roku 2017 na orbicie zaczął pojawiać się React, wraz z biblioteką Redux i od tego czasu aż to dziś to moje główne zajęcie.

Od marca 2016 roku do września 2018 roku prowadziłem bloga na Medium:

https://medium.com/@radekqwerty

Ponad rok później, w grudniu 2019 roku powołałem do życia projekt FronCave 🙂 Na projekt ten składa się blog który czytasz oraz kanał na Youtube:

https://www.youtube.com/channel/UCM64eyup0XUWUZz0UahiLFA

Założeniem tego projektu jest dostarczanie treści dla grupy, która często jest pomijana przez blogerów – dla juniorów mających już pewne obycie w zawodzie. Którzy wiedzą czym jest React, stosowali już podstawy Reduxa, mają pewną wiedzę ale brak im obycia zawodowego.

Czy przeczytasz tutaj tekst o tym jak i czy warto zostać programistą? Nie – prawdopodobnie pracujesz jako programista skoro jesteś tutaj.

Czy przeczytasz tutaj tekst o tym, czy trzeba mieć studia by pracować jako programista? Nie, wystarczą dwa słowa – nie trzeba. Można, ale nie trzeba. Choć większość ludzi z którymi pracowałem to absolwenci / studenci kierunków technicznych, pracowałem również z ludźmi po bootcampach czy przekwalifikowanych z innych zawodów.

Im dłużej pracujesz jako programista, tym mniej istotne jest czy znasz na pamięć wszystkie wodotryski z nowej wersji frameworka – a bardziej liczy się intuicja zawodowa, “mądrość programistyczna”, obycie zawodowe czy umiejętność znalezienia sprytnego rozwiązania problemu, który początkujący programista rozwiazałby w sposób skomplikowany i problematyczny.
Uważam że nabyłem te cechy podczas kilku lat pracy w zawodzie – a tutaj chciałbym przelać na papier drogę do zdobycia ich.

Tymczasem zapraszam Cię do lektury bloga, będę wdzięczny za każdy komentarz czy wiadomość która pozwoli mi ulepszyć ten projekt.

A jeśli chcesz poznać bibliotekę Redux Toolkit, zapraszam Cię do pobrania dokumentu:

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Redux-Na-Sterydach-1024x533.png